De Canadese minister Campbell van de provincie Alberta is met een delegatie op een driedaags werkbezoek in Nederland. Campbell vertegenwoordigt het ministerie van Milieu en Duurzame Ontwikkeling (ESRD). De provincie Alberta wil concrete maatregelen treffen om de problematiek van overstromingen te voorkomen. In juni 2013 werd Alberta getroffen door hevige neerslag, dat resulteerde in de catastrofale overstromingen. Bij de stad Calgary trad de rivier ver buiten haar oevers en moesten 75.000 mensen worden geëvacueerd. De totale schade was omstreeks 5 miljard Canadese dollar, waarvan slechts 1,7 miljard door verzekeringen is vergoed.

Op 23 juni vond en marge van het Kennisfestival ‘Deltatechnologie’ in Almere een bijeenkomst plaats met minister Campbell en deltacommissaris Wim Kuijken. Campbell zoekt Nederlandse kennis en advies om dergelijke overstromingen in de toekomst te voorkomen. De preventieve aanpak van het Nederlands Deltaprogramma met een lange termijn strategie met concrete uitvoeringsprogramma’s op de korte en middellange termijn kan mogelijk een uitkomst bieden.

Wim Kuijken presenteerde de Nederlandse aanpak en zette de deur open voor samenwerking. Ook werden presentaties gegeven door Henk Ovink met betrekking tot zijn ervaringen in de VS, Gerard Doornbos (Dijkgraaf Hoogheemraadschap van Rijnland) en Ralph Schielen (deelprogramma Ruimte voor de Rivier). Tijdens het bezoek aan Nederland wordt een intentieverklaring getekend tussen Deltares en ESRD om de overstromingsproblematiek in Alberta het hoofd te bieden.