Ben je benieuwd naar wat in bestaande, naoorlogse wijken mogelijk is aan klimaatadaptatie? Laat je inspireren door een ontwerpproces voor vijf verschillende wijken. Oftewel: zo kun je via ‘water en bodem sturend’ naoorlogse woningbouw aanpassen. 

Waterschap Vallei en Veluwe wil bijdragen aan een alternatief voor het alsmaar uitbreiden van leefgebieden met nieuwe locaties voor woningbouw. Wat is er mogelijk als je woningen toevoegt in naoorlogse woonwijken en deze wijken tegelijkertijd zowel klimaatbestendig als waterinclusief maakt? Het waterschap heeft hiervoor een ontwerpwedstrijd uitgeschreven. Vijf teams, bestaande uit woningbouwcorporaties, ontwerpbureaus en gemeenten, zijn aan de slag gegaan met vijf verschillende wijken. De opdracht luidde: herontwerp een woonwijk uit de jaren 50-60 tot een toekomstbestendig gebied dat klimaatadaptief en waterinclusief is, en waar woningen worden bijgebouwd voor diverse doelgroepen in de samenleving. 

In deze sessie leer je meer over de mogelijkheden van ‘water en bodem sturend’ in bestaande woonwijken, gecombineerd met de woningbouwopgave. Je bent dan meteen live bij de ontknoping van de ontwerpwedstrijd: tijdens de bijeenkomst maken we de winnaar bekend! 

De sessie wordt georganiseerd door Waterschap Vallei en Veluwe.